Θέση εργασίας Βοηθού Λογιστή σε ΜΚΟ

Η ΜΕΤΑδραση αναζητά Accountant assistant, για τα γραφεία της στην Αθήνα.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο σπουδών στον τομέα των Οικονομικών/Χρηματοοικονομικών/Λογιστικής

  • Ένα έτος προηγούμενης σχετικής εμπειρίας σε παρόμοια θέση ή σε Τμήμα Λογιστηρίου

  • Καλή γνώση Αγγλικών

  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Microsoft excel)

  • Ικανότητα οργάνωσης, προγραμματισμού και ευελιξίας

  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας σε ομάδα

  • Προσοχή στην λεπτομέρεια και στην ποιότητα

Επιπλέον συνεκτιμώνται:

  • Άμεση διαθεσιμότητα

  • Μεταπτυχιακές σπουδές σε σχετικό αντικείμενο

Καθήκοντα θέσης:

  • Καταχώρηση παραστατικών δαπανών (ΔΕΚΟ, Εξοδολόγια προσωπικού, προμηθευτές)

  • Δημιουργία και εκτύπωση ενταλμάτων πληρωμών των παραπάνω παραστατικών

  • Συμφωνία πληρωμών / δαπανών

  • Συμφωνία Μικρών Ταμείων (Λογαριασμοί προς απόδοση προσωπικού)

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών και συμμετοχή στο κλείσιμο έτους

  • Συμφωνία καρτελών προμηθευτών

  • Συνεργασία με Τμήμα Οικονομική Διαχείριση για προετοιμασία δικαιολογητικών για ελέγχους

Child Safeguarding Policy: Level 5

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, συνοδευόμενο από επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος, στην ηλεκτρονική διεύθυνση

cv@metadrasi.org

με ένδειξη στο θέμα: «Accountant Assistant 2024»

έως τις 12/05/2024.

Σε όλους τους υποψηφίους θα αποσταλεί email επιβεβαίωσης για τη λήψη της αίτησής τους.

Η ΜΕΤΑδραση είναι μία βραβευμένη για το έργο της Ανθρωπιστική Οργάνωση που στοχεύει στηv κάλυψη κρίσιμων και ουσιαστικών κενών στην υποδοχή και ένταξη των προσφύγων και μεταναστών που βρίσκονται στην Ελλάδα. Από το 2010 που ιδρύθηκε, έχει αναπτύξει πρωτοπόρες δράσεις, οι οποίες εστιάζουν στους ακόλουθους τομείς: της διερμηνείας, της προστασίας ασυνόδευτων ανηλίκων, της υποστήριξης ευάλωτων ομάδων, της νομικής εκπροσώπησης, της εκπαίδευσης και της ένταξης.

Η ΜΕΤΑδραση παρέχει ίσες ευκαιρίες απασχόλησης και απαγορεύει τις διακρίσεις στην απασχόληση λόγω φυλής, φύλου, χρώματος, θρησκείας, σεξουαλικού προσανατολισμού, ηλικίας, οικογενειακής κατάστασης ή αναπηρίας.