Θέση εργασίας Νοσηλευτή ή Κοινωνικού Επιστήμονα ή Ψυχολόγου σε ΜΚΟ

H PRAKSIS αναζητά συνεργάτη Νοσηλευτή ή Κοινωνικό Επιστήμονα ή Ψυχολόγο στο πλαίσιο συγχρηματοδοτούμενων προγραμμάτων που υλοποιεί το 2024.

Ο συνεργάτης θα υποστηρίξει τις παρεμβάσεις δημόσιας υγείας και υποστήριξη άστεγου πληθυσμού στη Θεσσαλονίκη.

Στα καθήκοντα του/της περιλαμβάνονται:

– Υλοποίηση γρήγορων διαγνωστικών εξετάσεων

– Street work, εξορμήσεις Ιατρικής Κινητής Μονάδας

– Ενημέρωση για την πρόληψη, την προαγωγή της δημόσιας υγείας

– Διασύνδεση με άλλες υπηρεσίες

– Υποστήριξη παρεμβάσεων για άστεγο πληθυσμό

Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να διαθέτει:

– Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ

– Άδεια Άσκησης επαγγέλματος (όπου προβλέπεται)

– Προηγούμενη εμπειρία σε αντίστοιχες παρεμβάσεις

– Καλή γνώση Αγγλικών

– Καλή γνώση Η/Υ

– Επιθυμητή η εμπειρία σε ΜΚΟ ή Διεθνείς Οργανώσεις

– Επιθυμητή η αποδεδειγμένη εθελοντική προσφορά σε φορείς δημόσιους, ιδιωτικούς ή ΜΚΟ

Γενικά Προσόντα

– Ομαδικότητα

– Επικοινωνιακές δεξιότητες

– Οργανωτικές δεξιότητες

– Ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Αποστολή Βιογραφικών Σημειωμάτων έως τις

07/05/2024 προς: hr@praksis.gr

αναγράφοντας στον τίτλο τον κωδικό: PUBLIC HEALTH-THES

ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΠΗΓΗ