ΜΕΤΑδραση: Ζητά ΙΤ Systems Administrator

ΕΡΓΑΣΙΑ ΣΕ ΜΚΟ

Η ΜΕΤΑδραση είναι μία βραβευμένη για το έργο της Ανθρωπιστική Οργάνωση που στοχεύει στη κάλυψη κρίσιμων και ουσιαστικών κενών στην υποδοχή και ένταξη των προσφύγων και μεταναστών που βρίσκονται στην Ελλάδα.

Από το 2010 που ιδρύθηκε, έχει αναπτύξει πρωτοπόρες δράσεις, οι οποίες εστιάζουν στους ακόλουθους τομείς: της διερμηνείας, της προστασίας ασυνόδευτων ανηλίκων, της υποστήριξης ευάλωτων ομάδων, της νομικής εκπροσώπησης, της εκπαίδευσης και της ένταξης.

Η ΜΕΤΑδραση προκηρύσσει θέση ΙΤ SYSTEMS ADMINISTRATOR.

Σημείο απασχόλησης: Γραφεία ΜΕΤΑδρασης στην Αθήνα

Αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση, διαμόρφωση, υποστήριξη και διαχείριση Enterprise IT Services που περιλαμβάνουν Windows Server (Active Directory, ενημερώσεις λειτουργικού, security policies κ.λπ.), Office 365

  • Εγκατάσταση, παρακολούθηση και διαχείριση λύσεων virtual remote desktops και επίλυση τυχόν προβλημάτων

  • Έλεγχος και διαχείριση δικτύου (LAN, WAN, Wifi) μαζί με εφαρμογή πολιτικών ασφαλείας (firewall + policies για security). Επίσης έλεγχος πιστοποιητικών SSL σε υπάρχουσες web λύσεις εφαρμογών του Οργανισμού

  • Διαχείριση διαδικασιών backup σε επίπεδο servers + storages + databases

  • Email administrator και επίλυση πιθανών προβλημάτων

  • Ενημέρωση/Αλλαγή hardware components σε servers, υπολογιστές χρηστών, tablets & laptops.

  • Έλεγχος και διαχείριση υπολογιστών χρηστών (ενημερώσεις, security policies, antivirus) και γενικά βοήθεια σε προβλήματα χρηστών

  • Διαχείριση Collaboration software (MS Teams)

  • Υπεύθυνος/η για εγκατάσταση και διαχείριση software σε χρήστες και ομάδες χρηστών (τοπικά ή απομακρυσμένα)

  • Συμμετοχή σε διαδικασίες αγοράς software, hardware ή υπηρεσιών πληροφορικής βάση εσωτερικών κανόνων και διαδικασιών

  • Δημιουργία specs για νέες διεργασίες όπως και documentation

  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου και τηλεφώνων

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ-ΤΕΙ (κατεύθυνση πληροφορικής)

  • Εμπειρία τουλάχιστον 4 ετών σε περιβάλλον servers και διαχείρισή τους.

  • Γνώσεις Δικτύων και τοπολογίας LAN/WAN

  • Γνώσεις Ασύρματων Δικτύων

  • Γνώσεις χρήσης-διαχείρισης OS Λειτουργικών Linux, WIN 10, WINDOWSSERVER για versions 2019 και 2022 και Android – iOS

  • Εξαιρετική γνώση MICROSOFT OFFICE

  • Άριστη γνώση Αγγλικών

Επιθυμητά προσόντα:

  • Γνώσεις Βάσεων Δεδομένων (SQLServer)

  • Γνώσεις Λογιστικής και Εμπορικών προγραμμάτων

Child Safeguarding Policy: Level 4

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, συνοδευόμενο από επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος, στην ηλεκτρονική διεύθυνση

 cv@metadrasi.org αναγράφοντας στο θέμα:

«IT SYSTEMS ADMINISTRATOR 2024»

μέχρι τις 07/02/2024.

Σε όλους τους υποψηφίους θα αποσταλεί email επιβεβαίωσης για τη λήψη της αίτησής τους.