ΜΕΤΑδραση: Ζητά Διευθυντή Προμηθειών

Η ΜΕΤΑδραση είναι μία βραβευμένη για το έργο της Ανθρωπιστική Οργάνωση, που επιδιώκει με τις δράσεις της να καλύψει κρίσιμα κενά στην υποδοχή και ένταξη προσφύγων και μεταναστών στην Ελλάδα.

Από το 2010 που ιδρύθηκε, η ΜΕΤΑδραση έχει αναπτύξει πρωτοπόρες δράσεις, οι οποίες εστιάζουν στους ακόλουθους τομείς: της διερμηνείας και της κοινωνικής διαμεσολάβησης, της προστασίας ασυνόδευτων και άστεγων ανηλίκων, της υποστήριξης ευάλωτων ομάδων, της εκπαίδευσης και της ένταξης.

Η ΜΕΤΑδραση ζητά να προσλάβει στα γραφεία της στην Αθήνα Procurement Manager.

Αρμοδιότητες:

  • Διενέργεια διαγωνισμών προμήθειας αγαθών/υπηρεσιών και προσκλήσεων υποβολής προσφοράς

  • Σύνταξη και διαχείριση συμβολαίων

  • Υποβολή συμβολαίων ανά τρίμηνο στο λογιστήριο

  • Δημιουργία και υποβολή report πάγιου εξοπλισμού ανά εξάμηνο και ανά έτος

  • Επικοινωνία με εταιρεία γιατρού εργασίας και τεχνικού ασφαλείας

  • Επικοινωνία με προμηθευτές

  • Αξιολόγηση προμηθευτών ανά εξάμηνο

  • Υποστήριξη σε διαχείριση αιτημάτων (Purchase Requests)

  • Συντονισμός διαδικασιών προμηθειών της Οργάνωσης

  • Συντονισμός με τα συμπλεκόμενα Τμήματα για την εκπόνηση και τήρηση στρατηγικών αγορών και του κανονισμού προμηθειών

  • Focal point για ελέγχους χρηματοδοτών

  • Υπολογισμός budget πριν την προμήθεια κάθε δράσης

  • Έλεγχος εσωτερικών αρχείων

  • Συντονισμός της ομάδας για όλες τις ενέργειες

  • Follow up ενεργειών Facility και υποστήριξη όταν υπάρχει ανάγκη

  • Μηνιαία report σε Πρόεδρο της Οργάνωσης και HR

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων ή Οικονομικών Σπουδών

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών στην αντίστοιχη θέση

  • Άριστη γνώση Αγγλικών

  • Άριστη γνώση Microsoft Office (Word, Excel)

  • Διαπραγματευτικές ικανότητες

  • Ικανότητα κατανόησης προϋπολογισμών και χρηματοδοτήσεων

  • Οργανωτικότητα και κατανόηση της αγοράς και των δράσεων της Οργάνωσης

  • Ταχύτητα και αυτονομία δράσης, με προσοχή στη λεπτομέρεια και την ποιότητα

Επιθυμητά προσόντα:

  • Μεταπτυχιακές Σπουδές ή σχετικές μετεκπαιδεύσεις

  • Εμπειρία εργασίας σε θέσεις που απαιτούν επαφή με μεταναστευτικό, προσφυγικό πληθυσμό και γενικότερα ευάλωτες ομάδες

Child Safeguarding Policy: Level 5

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, συνοδευόμενο από επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος, στην ηλεκτρονική διεύθυνση hr@metadrasi.org με ένδειξη στο θέμα:

«Procurement Manager»έως τις 4/1/2023.

Πηγή: https://metadrasi.org/