ΜΕΤΑδραση: Θέση εργασίας υπαλλήλου

Τίτλος θέσης: Facility Officer
Σημείο απασχόλησης: Γραφεία ΜΕΤΑδρασης στην Αθήνα

Η ΜΕΤΑδραση είναι μία βραβευμένη για το έργο της Ανθρωπιστική Οργάνωση που στοχεύει στη κάλυψη κρίσιμων και ουσιαστικών κενών στην υποδοχή και ένταξη των προσφύγων και μεταναστών που βρίσκονται στην Ελλάδα.

Από το 2010 που ιδρύθηκε, η ΜΕΤΑδραση έχει αναπτύξει πρωτοπόρες δράσεις, οι οποίες εστιάζουν στους ακόλουθους τομείς: της διερμηνείας, της προστασίας ασυνόδευτων ανηλίκων, της υποστήριξης ευάλωτων ομάδων, της νομικής εκπροσώπησης, της εκπαίδευσης και της ένταξης.

Καθήκοντα Θέσης:

  • Αυτοκίνητα ΜΕΤΑδρασης – Ενοικιαζόμενα Αυτοκίνητα

    • Παρακολούθηση οχημάτων

    • Tακτική ετήσια συντήρηση των οχημάτων,

    • Παρακολούθηση των καρτών ΕΚΟ

    • Επικοινωνία με οδηγούς οχημάτων, ενημέρωση των οδηγών για τις υποχρεώσεις / αρμοδιότητες τους / τακτικά service κτλ.

    • Συντονισμός έκτακτων επισκευών μετά από ατύχημα

    • Συμπλήρωση ηλεκτρονικού αρχείου οχημάτων – τήρηση φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου

  • Αποθήκη – Ανθρωπιστικό υλικό

    • Πραγματοποίηση τριμηνιαίας απογραφής στη κεντρική αποθήκη της ΜΕΤΑδρασης

    • Οργάνωση – καταγραφή – ταξινόμηση – αποστολή ανθρωπιστικού υλικού που βρίσκεται στην αποθήκη

  • Τεχνικός Ασφαλείας

    • Παρακολούθηση προγράμματος τεχνικού ασφαλείας.

    • Συντονισμός των εργασιών που πρέπει να γίνουν μετά τις υποδείξεις του τεχνικού ασφαλείας

  •  Πάγιος εξοπλισμός

    • Ετήσια Απογραφή εξοπλισμού σε πανελλαδικό επίπεδο

    • Διαχείριση πάγιου εξοπλισμού

    • Συμμετοχή στην συλλογή εγγράφων για τους ετήσιους ελέγχους από τους χρηματοδότες

  • Εξωτερικές Εργασίες

    • Συντονισμός προγράμματος εξωτερικών εργασιών.

    • Αναφέρεται στον Facility Manager

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΑΤΕΙ

  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

  • Άριστες γνώσεις MSOffice

  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου

  • Σχετική εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών.

  • Οργανωτικότητα, προσοχή στην λεπτομέρεια, ικανότητα  να λειτουργεί γρήγορα και κάτω από συνθήκες πίεσης

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο logistics ή Διοίκησης Επιχειρήσεων

  • Προϋπηρεσία σε διαχείριση εγκαταστάσεων, εξοπλισμού ή αποθήκης

  • Διαχείριση διαφόρων ζητημάτων στον ίδιο χρόνο (multitasking)

Safeguarding Policy: Level 4

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στα ελληνικά, συνοδευόμενο από επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος, στην ηλεκτρονική διεύθυνση

hr@metadrasi.org με ένδειξη στο θέμα FACILITΥ OFFICER”,

έως τις 22/9/2023

Σε όλους τους υποψηφίους θα αποσταλεί email επιβεβαίωσης για τη λήψη της αίτησης τους.

Η ΜΕΤΑδραση παρέχει ίσες ευκαιρίες απασχόλησης και απαγορεύει τις διακρίσεις στην απασχόληση λόγω φυλής, φύλου, χρώματος, θρησκείας, σεξουαλικού προσανατολισμού, ηλικίας, οικογενειακής κατάστασης ή αναπηρίας.

Πηγή: https://metadrasi.org/