ΚΠΙΣΝ: Αναζητά Υπεύθυνο/η Εστίασης

Το ΚΠΙΣΝ αναζητά άτομο για να καλύψει τη θέση με τίτλο

«Υπεύθυνος/η Εστίασης»

που θα αναφέρεται στη Διευθύντρια Εμπορικών Συνεργασιών.

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α θα συμβάλει στη μεγιστοποίηση των εσόδων της ΚΠΙΣΝ ΜΑΕ μέσω της βέλτιστης αξιοποίησης των χώρων εστίασης που παραχωρούνται/μισθώνονται σε συνεργάτες.

Θα είναι υπεύθυνος/η για την παροχή μίας εξαιρετικής εμπειρίας σε επισκέπτες και εργαζόμενους από τη χρήση των συγκεκριμένων υπηρεσιών και την παρακολούθηση της πορείας της κάθε σύμβασης σύμφωνα με τους συμφωνημένους δείκτες και KPIs.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο τετραετούς φοίτησης Διοίκησης Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ ή άλλης σχετικής εμπορικής κατεύθυνσης

  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών συνεκτιμάται

  • Επιπλέον εξειδικεύσεις θα θεωρηθούν επιπρόσθετο προσόν

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 7 ετών σε αντίστοιχο ρόλο με εμπορική κατεύθυνση σε κλάδους όπως εστίασης, μεγάλων τουριστικών μονάδων με διαφορετικό mix χώρων εστίασης, commercial development, κλπ.

  • Καλή γνώση των τάσεων στην εστίαση και της εφαρμογής βέλτιστων πρακτικών στην Ελλάδα και το εξωτερικό

  • Πολύ καλή γνώση της οργάνωσης και λειτουργίας των επισιτιστικών τμημάτων και υπηρεσιών (a la carte & buffet restaurants, bars)

  • Καλή γνώση εφαρμογής νομοθεσίας, διαδικασιών και κανόνων λειτουργίας σε θέματα υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων

  • Εμπειρία σε διοίκηση σύνθετων έργων, πόρων και ομάδων

  • Εμπειρία σε θέσεις relationship management και contract management

  • Καλή γνώση θεμάτων που άπτονται της εμπορικής ανάπτυξης και σε χώρους πολιτισμού στην Ελλάδα και στο Εξωτερικό

  • Εξοικείωση στην ταυτόχρονη διαχείριση πολλαπλών δραστηριοτήτων, με προσοχή στη λεπτομέρεια

  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας και χειρισμός τους προφορικά και γραπτά

  • Άριστη χρήση του MS Office με ιδιαίτερη έμφαση σε Excel και PowerPoint

Απαιτούμενες δεξιότητες και επιθυμητά χαρακτηριστικά:

  • Εξαιρετική ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης έργων και πολλαπλών καθηκόντων υπό συνθήκες πίεσης

  • Ικανότητα αποτελεσματικής συνεργασίας με τα συμβαλλόμενα μέρη με ομαδικό πνεύμα και θετική διάθεση

  • Ικανότητα εστίασης σε προσυμφωνημένους στόχους, ακολουθώντας τις διαδικασίες του οργανισμού και τηρώντας τις προθεσμίες

  • Ικανότητα να εντοπίζει και να επιλύει προβλήματα αποτελεσματικά χρησιμοποιώντας αναλυτική και συνθετική σκέψη

  • Κριτική ικανότητα

  • Ανεπτυγμένες δεξιότητες διαπραγμάτευσης

  • Ικανότητα παρακολούθησης προϋπολογισμού και διαχείρισης στατιστικών στοιχείων

  • Επικοινωνιακή ικανότητα στον γραπτό και προφορικό λόγο

  • Ακεραιότητα και διαφάνεια

  • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες:

  • Συμμετέχει στη διαμόρφωση της στρατηγικής κατεύθυνσης και το Πλάνο Δράσης λαμβάνοντας υπόψη τις προτεραιότητες του Οργανισμού, το προφίλ και τις ανάγκες των πολλαπλών κοινών του ΚΠΙΣΝ

  • Διαχειρίζεται τις σχέσεις με όλες τις συνεργαζόμενες εταιρίες εστίασης με βάση τα όσα προβλέπονται στις επιμέρους συμβάσεις

  • Εντοπίζει προκλήσεις και ευκαιρίες ανάπτυξης μέσα από νέες συνεργασίες, καθώς και καταθέτει προτάσεις για αναβάθμιση της εμπειρίας και αύξηση των εσόδων με εμπλουτισμό προϊοντικού φάσματος και λανσάρισμα νέων υπηρεσιών

  • Αξιολογεί και διαμορφώνει το επιχειρηματικό μοντέλο κάθε χώρου ώστε να ενσωματώνεται αρμονικά στην ευρύτερη λειτουργία του ΚΠΙΣΝ και να προσαρμόζεται ανάλογα με την εποχή και τα δρώμενα (Χριστούγεννα, SNF Nostos, εκδηλώσεις, κα)

  • Παρακολουθεί στενά τις επιμέρους συμβατικές υποχρεώσεις συμπεριλαμβανομένων των κανονισμών ασφαλείας, τις απαιτούμενες αδειοδοτήσεις, πιστοποιήσεις κλπ., ενημερώνοντας εγκαίρως για τυχόν απόκλιση

  • Συντονίζει τις επιμέρους διευθύνσεις του Οργανισμού και συνεργάζεται με εξειδικευμένους συμβούλους (Market Research Agencies, Food Auditors, κλπ.) με στόχο την ομαλή λειτουργία καθώς και την υλοποίηση δράσεων και ενεργειών που θα συνεισφέρουν στην βέλτιστη εμπειρία του επισκέπτη και αύξηση των εσόδων

  • Αξιολογεί τους προτεινόμενους εποχιακούς τιμοκαταλόγους και υπηρεσίες με στόχο να καλύπτονται οι ανάγκες των επιμέρους κοινών και να υπάρχουν επιλογές για όλους

  • Παρακολουθεί στενά την πορεία των πωλήσεων και αποδοτικότητας μέσα από την προετοιμασία πολλαπλών αναλυτικών reports

Η προθεσμία υποβολής είναι στις

17 Μαΐου 2023, στις 16:59 ώρα Ελλάδας.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες θα πρέπει να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, καθώς και μία σύντομη επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

Όλες οι αιτήσεις θα αξιολογηθούν πρώτα από ανεξάρτητη εταιρεία ανθρώπινου δυναμικού. Θα ακολουθήσουν συνεντεύξεις με όσους και όσες περιληφθούν στη βραχεία λίστα. Όλοι/ες οι υποψήφιοι/ες θα λάβουν γραπτή ενημέρωση για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

ΚΑΝΤΕ ΕΔΩ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΑΣ

Πηγή:https://www.snfcc.org/