Ίλιον: Προσλήψεις Νοσηλευτών και προσωπικού Γενικών Καθηκόντων

καρπενήσι

Το Σωματείο μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα Πρόληψης και Προαγωγής Υπηρεσιών Υγείας «ΙΚΕΛΟΣ» αναζητά κατάλληλους/ες υποψήφιους/ες για πρόσληψη με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου πλήρους απασχόλησης για την λειτουργία της νέας Μονάδας Ψυχικής Υγείας Οικοτροφείο Α1 στην Περιφερειακή Ενότητα Δυτικού Τομέα Αθηνών (περιοχή Ίλιον).

Οι θέσεις αναλυτικά είναι:

Νοσηλευτές ΠΕ/ΤΕ ή Βοηθοί Νοσηλευτών ΔΕ

Υπάλληλοι γενικών καθηκόντων ΔΕ

Απαραίτητα προσόντα δικαιολογητικά υποψηφίων

Βιογραφικό σημείωμα αίτηση

Πτυχίο

Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος (όπου απαιτείται)

Επαγγελματική ικανότητα προϋπηρεσία σε δομές ψυχοκοινωνικής αποκατάστασης / ψυχικής υγείας

Επιθυμητά προσόντα

Γνώση αγγλικής γλώσσας

Γνώση χρήσης Η/Υ

Περιγραφή θέσης Γενικών Καθηκόντων

O Γενικών καθηκόντων/Φροντιστής στη Μονάδα Ψυχοκοινωνικής Αποκατάστασης-Οικοτροφείο, έχει τα κάτωθι γενικά καθήκοντα:

Φροντίδα προσωπικού και κοινόχρηστου χώρου των ωφελούμενων.

Συμμετοχή στην ατομική φροντίδα, υγιεινή, ένδυση, διατροφή των ωφελούμενων.

Συνοδεία ενοίκων στην καθημερινή τους ζωή.

Υποστήριξη σε καθημερινές δραστηριότητες των ωφελούμενων (ως συνοδοί, οργάνωση ατομικών αναγκών κα σύμφωνα με το ατομικό θεραπευτικό πρόγραμμα)

Συμμετοχή σε δραστηριότητες ελεύθερου χρόνου.

Φροντίδα για δημιουργία ευχάριστου κλίματος στη καθημερινή ζωή των μελών.

Καταγραφή της εμπειρίας κάθε βάρδιας στο ημερολόγιο.

Διευθέτηση καθημερινών, λειτουργικών προβλημάτων που προκύπτουν κατά τη διάρκεια της βάρδιας.

Συμμετοχή στις συναντήσεις της Πολυκλαδικής Θεραπευτικής Ομάδας, τις εποπτείες και στο in service training της δομής.

Τήρηση εσωτερικού κανονισμού λειτουργίας της Μονάδας.

Απαραίτητα δικαιολογητικά υποψηφίων

Οι υποψήφιοι/ες που κατέχουν τα απαραίτητα προσόντα μπορούν να αποστέλουν mail στο

hr@somateioikelos.gr τα απαιτούμενα δικαιολογητικά έως και

30/1/2024 & ώρα 16:00 μ.μ.

Ανακοίνωση Πρόσκλησης