Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή: Πρόσληψη Ειδικού Παιδαγωγού/Εργοθεραπευτή

Η Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή αναζητά για μερική απασχόληση, Ειδικό Παιδαγωγό/Εργοθεραπευτή για άτομα με κινητική αναπηρία, που θα απασχοληθεί στις δομές της στην Αργυρούπολη.

Αρμοδιότητες

• Έχει την ευθύνη της Ομάδας Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης Εφήβων.

• Σχεδιάζει και υλοποιεί εκπαιδευτικό πρόγραμμα βασισμένο στις ανάγκες του εκάστοτε εξυπηρετούμενου με σκοπό την μέγιστη αυτονομία.

• Συμμετέχει στις δραστηριότητες των εξυπηρετούμενων.

• Συνεργάζεται με την Υπεύθυνη του Παιδαγωγικού Προγράμματος, τη Βοηθό του τμήματος και το υπόλοιπο επιστημονικό προσωπικό.

Προσόντα
• Πτυχίο Ειδικού Παιδαγωγού ή Εργοθεραπευτή.

• Εμπειρία 1 έτους τουλάχιστον σε αντίστοιχη θέση ή με ΑμεΑ.

• Άδεια άσκησης επαγγέλματος, όπου απαιτείται.

• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους.

Τι προσφέρουμε
• Σύμβαση Αορίστου Χρόνου.

• Εύκολη πρόσβαση (πλησίον μετρό Αργυρούπολης).

• Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να στείλουν Βιογραφικό Σημείωμα στο email opendoor@eps-ath.gr με θέμα: ΕΡ_120424

Όλες/οι οι υποψήφιες/οι αντιμετωπίζονται ισότιμα, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, φυλετικής ή εθνικής καταγωγής, θρησκείας ή πεποιθήσεων & σεξουαλικού προσανατολισμού.

Η Εταιρεία Προστασίας Σπαστικών/Πόρτα Ανοιχτή ιδρύθηκε το 1972 για να καλύψει ένα κενό και να αντιμετωπίσει μια μεγάλη ανάγκη σε ό,τι αφορά στην πρόνοια για τους ανθρώπους με εγκεφαλική παράλυση στον τόπο μας. Στόχος της ήταν πάντα η ανάπτυξη πολυποίκιλων δραστηριοτήτων για την προαγωγή των συμφερόντων των ανθρώπων με κινητικές αναπηρίες.

Περισσότερα για την Εταιρεία, το Όραμα και την Αποστολή της μπορείτε να βρείτε στην ιστοσελίδα https://www.eps-ath.gr

ΠΗΓΗ