Ελληνική Αναπτυξιακή Τράπεζα: Θέσεις εργασίας

Η Ελληνική Αναπτυξιακή Τράπεζα, αναζητά προσωπικό.

Οι Βασικές αρμοδιότητες που θα έχει είναι:

  • Η Αξιολόγηση αιτήσεων των Προγραμμάτων της Διεύθυνσης Επιχορηγήσεων

  • Συνεργασία με εξωτερικούς εμπλεκόμενους φορείς (ΥΠ.ΕΝ., Σ.Ε.Ε., Κ.Α.Π.Ε. κλπ)

  • Γνωμοδότηση σε ειδικά θέματα, τεχνικού περιεχομένου, σχετικά με τα Προγράμματα της Διεύθυνσης Επιχορηγήσεων

  • Διενέργεια επιτόπιων ελέγχων σύμφωνα με τις ανάγκες του Οργανισμού

  • Συμμετοχή σε Επιτροπές

Απαραίτητη Εμπειρία και Ειδικά Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανικού (Μηχανολόγου ή Πολιτικού ή Τοπογράφου ή Μηχανικού Χωροταξίας ή Αρχιτέκτονα)

  • Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σε σχετικό αντικείμενο

  • Εμπειρία σε Ενεργειακές Επιθεωρήσεις ή/και καλή γνώση του Κανονισμού Ενεργειακής Απόδοσης Κτιρίων

  • Εξοικείωση με την Πολεοδομική Νομοθεσία (ν. 4067/2012 & αναθεωρητικές διατάξεις, ν. 4495/2017, 4178/2013, 4014/2011 κλπ)

  • Γνώση των Προγραμμάτων «ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ»

  • Επιθυμητή εμπειρία στη διαχείριση συγχρηματοδοτούμενων έργων καθώς και γνώση εθνικού και κοινοτικού θεσμικού και κανονιστικού πλαισίου χρηματοδοτικών εργαλείων

  • Υψηλές οργανωτικές, αναλυτικές και διαχειριστικές δεξιότητες

  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας

  • Άριστη χρήση του MS Office και ειδικά Excel

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, στην ηλεκτρονική διεύθυνση: CVs@hdb.gr με θέμα «Μηχανικός Τμήμα Επιχορηγήσεων»

Πηγή: Ελληνική Αναπτυξιακή Τράπεζα