Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος: Πρόσληψη Τεχνικού Παραγωγής Εκδηλώσεων

Το ΚΠΙΣΝ αναζητεί άτομο για να καλύψει τη θέση του/της

Τεχνικού Παραγωγής Εκδηλώσεων

με εκπαίδευση τεχνικής κατεύθυνσης όλων των εκπαιδευτικών βαθμίδων, που θα αναφέρεται στον Υπεύθυνο Τεχνικής Παραγωγής.

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α θα συμβάλει στο συντονισμό των τεχνικών εργασιών που απαιτούνται για την παραγωγή των εκδηλώσεων του ΚΠΙΣΝ σε συνεργασία με εταιρίες παραγωγής ή/και τμήματα του οργανισμού, με στόχο την άρτια και ασφαλή διοργάνωσή τους εντός χρονοδιαγράμματος και προϋπολογισμού.

Κύρια καθήκοντα και βασικές αρμοδιότητες:

  • Συνεργασία με τον Υπεύθυνο Τεχνικής Παραγωγής για στην παρακολούθηση των απαραίτητων τεχνικών εργασιών για την κάθε εκδήλωση/παραγωγή.

  • Συνεργασία με όλα τα εμπλεκόμενα μέρη για την ομαλή διεξαγωγή των εκδηλώσεων.

  • Συνεργασία με τους Συντονιστές Ηλεκτρολογικών και Μηχανολογικών για τη συνολική υποστήριξη των εκδηλώσεων.

  • Επίβλεψη προγραμματισμένων εργασιών και συντονισμός συνεργείων.

  • Κάλυψη Βραδινών βαρδιών, Σαββατοκύριακων, αργιών και ως προσωπικό ασφαλείας του ΚΠΙΣΝ κατά τη διάρκεια παραστάσεων ή εκδηλώσεων σύμφωνα με τον προγραμματισμό του τμήματος.

  • Καταρτισμός αναφορών, παρουσιάσεων, στατιστικών.

  • Συμμετοχή σε ομάδες εργασίας και επιτροπές.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Εκπαίδευση τεχνικής κατεύθυνσης ΑΕΙ, ΤΕΙ ή μετα-δευτεροβάθμιας εκπαίδευση (π.χ ΙΕΚ).

  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε αντίστοιχες διοργανώσεις τουλάχιστον 3 ετών κατά προτίμηση σε συναφές αντικείμενο.

  • Καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (First Certificate) στον προφορικό και γραπτό λόγο.

  • Άριστη χρήση του MS Office

Απαιτούμενες δεξιότητες και επιθυμητά χαρακτηριστικά

  • Επικοινωνιακή Ικανότητα

  • Οργανωτικός/ή

  • Έμφαση στη λεπτομέρεια και τήρηση προθεσμιών

  • Ικανότητα ιεράρχησης προτεραιοτήτων σε συνθήκες πίεσης

  • Ικανότητα αντιμετώπισης απρόοπτων καταστάσεων με δυνατότητες ανάπτυξης πρωτοβουλιών

  • Εργασία σε ομαδικό περιβάλλον

  • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας.

Διαδικασία υποβολής αίτησης:

  • Η προθεσμία υποβολής είναι στις 12/01/2024, στις 16:59 ώρα Ελλάδας

  • Οι ενδιαφερόμενοι/ες θα πρέπει να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα, καθώς και μία σύντομη επιστολή εκδήλωσης ενδιαφέροντος.

  • Όλες οι αιτήσεις θα αξιολογηθούν πρώτα από ανεξάρτητη εταιρεία ανθρώπινου δυναμικού. Θα ακολουθήσουν συνεντεύξεις με όσους και όσες περιληφθούν στη βραχεία λίστα. Όλοι οι υποψήφιοι/ες θα ενημερωθούν γραπτώς για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

  • Όλες οι εγκαταστάσεις και τα γραφεία του ΚΠΙΣΝ είναι πλήρως προσβάσιμα σε Άτομα με Αναπηρία.

ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΣΟΥ ΕΔΩ