ΜΕΤΑδραση: Ζητά Υπεύθυνο Πεδίου για το έργο “Together in Sport’’

ΓΕΝΙΚΗ ΑΓΩΓΗ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΔΑΣΚΑΛΩΝ

Η ΜΕΤΑδραση ζητά Υπεύθυνο Πεδίου (Local Coordinator) σε Αθήνα/Πειραιά

Έργο: “Together in Sport”

Πρόκειται για θέση πλήρους απασχόλησης.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός τίτλος σπουδών στις ανθρωπιστικές/κοινωνικές επιστήμες ή επιστήμες φυσικής αγωγής (ΑΕΙ/ΤΕΙ)

  • Σχετική εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών

  • Πολιτισμική ευαισθησία

  • Καλή γνώση Αγγλικών

  • Καλή γνώση MS Office (Word, Excel)

  • Διαπραγματευτικές ικανότητες (negotiating skills)

  • Οργανωτικότητα και αντίληψη των δράσεων της Οργάνωσης

  • Ταχύτητα και αυτονομία κινήσεων, αλλά και με προσοχή στη λεπτομέρεια και την ποιότητα

  • Δίπλωμα Οδήγησης ΙΧ

Επιθυμητά προσόντα:

  • Συνεκτιμάται προηγούμενη εμπειρία με πρόσφυγες και μετανάστες

  • Προηγούμενη εμπειρία σε τομείς δημιουργικής απασχόλησης/ψυχαγωγίας με παιδιά

  • Προηγούμενη εμπειρία σε αθλητικές δραστηριότητες και δράσεις πολιτιστικού περιεχομένου

Τα καθήκοντα θέσης συμπεριλαμβάνουν:

  • Οργάνωση του προγράμματος των δραστηριοτήτων άθλησης για  τους επωφελούμενους του έργου

  • Οργάνωση του προγράμματος των πολιτιστικών δραστηριοτήτων για  τους επωφελούμενους του έργου, καθώς και των δραστηριοτήτων δημιουργικής απασχόλησης

  • Συνεργασία με τις αρμόδιες κρατικές και δημοτικές αρχές, δομές φιλοξενίας, ΜΚΟ, σχολικές μονάδες και εθελοντές για θέματα που αφορούν τη συμμετοχή ανηλίκων/νέων ενηλίκων στο πρόγραμμα καθώς και την προώθηση/υλοποίηση του έργου

  • Διαχείριση έκτακτων καταστάσεων που προκύπτουν από την υλοποίηση του έργου

  • Συντονισμός, διαχείριση και παρακολούθηση της επιτόπιας αποδοτικής χρήσης του υλικοτεχνικού εξοπλισμού

  • Εξεύρεση εγκαταστάσεων και εθελοντών για την υλοποίηση πολιτιστικών δραστηριοτήτων και δραστηριοτήτων δημιουργικής απασχόλησης σε συνεργασία με την ομάδα έργου

  • Τακτική επικοινωνία με τους υπεύθυνους αθλητισμού και πολιτισμού των συμμετεχόντων δήμων για το συντονισμό της δράσης

  • Συντονισμός ομάδας εθελοντών προπονητών/παιδαγωγών/δασκάλων που εμπλέκονται στην υλοποίηση των αθλητικών και πολιτιστικών δραστηριοτήτων

  • Επικοινωνία με γονείς παιδιών όσον αφορά την ενημέρωση τους για τη συμμετοχή στο πρόγραμμα, καθώς και με τους υπό-ένταξη νεαρούς ενήλικες πρόσφυγες.

  • Σύνταξη τακτικών αναφορών προόδου προς την ομάδα έργου για την παρακολούθηση και την αξιολόγηση της υλοποίησης του έργου

  • Τακτική καταχώρηση στοιχείων που αφορούν τη δράση σε βάση δεδομένων και διοικητική οργάνωση/διαχείριση των εγγράφων του έργου

Child Safeguarding Policy: Level 1

Οι ενδιαφερόμενες/οι καλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα και την επιστολή ενδιαφέροντος, μέσω email στο hr@metadrasi.org, με ένδειξη στο θέμα

«ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΕΔΙΟΥ TOGETHER IN SPORT  – ΑΘΗΝΑ 2023»

έως τις 04/10/2023

Σε όλους τους υποψηφίους θα αποσταλεί email επιβεβαίωσης για τη λήψη της αίτησής τους.

ΠΗΓΗ